راهنمای خرید ویدئو پروژکتور تجاری

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور تجاری

همه چیز در مورد انتخاب ویدئو پروژکتور تجاری

خواه یک جلسه فروش در اتاق کنفرانس مدیران، یک جلسه آموزشی برای کارکنان جدید، یا یک جلسه سالانه برای تمامی سهامداران و کارمندان در یک سالن، هدف تجاری هر چه که باشد، هیچ چیز مانند یک ویدیو پروژکتور تجاری قدرتمند نمیتواند آن را به خوبی و بدون نقص پیش ببرد. ویدیو پروژکتور تجاری مناسب می‌تواند به مجریان مختلف اجازه دهد صفحه‌نمایش‌های رایانه، تلفن یا تبلت خود را از هر نقطه‌ای در اتاق به اشتراک بگذارند. به عبارت دیگر، پروژکتور مناسب این توانایی را دارد که قدرت و عظمت شرکت شما را در بهترین شکل انعکاس دهد.

خوشبختانه امروزه تنوع فوق‌العاده‌ای از پروژکتورها وجود دارد که می‌توانند تصویر واضح و روشنی را بر روی صفحه نمایش قرار دهند تا پیام شرکت شما را منتقل کنند. از شگفتی های مینیاتوری به اندازه یک کتاب داستان گرفته تا غول هایی به اندازه میز که می توانند صفحه نمایش سالن را روشن کنند، یک پروژکتور تجاری برای هر اتاق و با هرهدف و بودجه وجود دارد.

اما با وجود صدها محصول موجود، چگونه تصمیم می گیرید کدام یک برای کسب و کار شما مناسب است؟ راهنمای خرید ویدئو پروژکتور تجاری در این مقاله، شما را در در این مسیر کمک می نماید.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور تجاری

هنگام خرید ویدیو پروژکتور تجاری به چه نکاتی توجه کنیم

یک چیز مشترک همه پروژکتورها وجود دارد: آنها دستگاه های پیچیده ای هستند که ده ها ویژگی برای مقایسه و بررسی دارند. در حالی که شدت روشنایی، وضوح، اندازه و وزن بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند، چیزهای زیادی برای بررسی و ارزیابی وجود دارد. در اینجا چک لیستی از مهم ترین مواردی که هنگام تحقیق در مورد گزینه ها باید به آنها توجه کنید آمده است. همچنین جهت مشاهده قیمت و خرید ویدئو پروژکتور تجاری کلیک کنید

  • روشنایی (لومن)

روشنایی پروژکتور با لومن ANSI (به اختصار لومن) اندازه گیری می شود. از آنجایی که درجه لومن اغلب با گرفتن بازتابی از صفحه نمایش به جای مستقیم از نور ساطع شده از لنز اندازه‌گیری می‌شود، فضای مناسبی برای ردیابی اعداد وجود دارد. این به این دلیل است که سطوح مختلف صفحه نمایش ویژگی های بازتابی متفاوتی دارند و احتمالاً می توانید حدس بزنید که سازندگان پروژکتور هنگام رتبه بندی محصولات خود کدام سطوح را ترجیح می دهند. علاوه بر این، مرکز تصویر تا حدی از لبه‌ها روشن‌تر است، بنابراین تولیدکنندگان از مرکز اندازه‌گیری می‌کنند (در برخی موارد آن‌قدر صادق هستند که بپذیرند در حال خواندن مرکز هستند، اما این معمولاً در مدل‌های حرفه‌ای است که شرکت ها می دانند که توسط کاربر نهایی با دقت بیشتری مورد بررسی قرار خواهند گرفت). میزان روشنایی ویدیو پروژکتورهای چند رسانه ای حدود 2500 لومن شروع و تا حدود 4500 لومن یا بیشتر می شوند و هرچه این عدد بیشتر باشد، نشان دهنده شفافیت و روشنایی بالاتر تصویر و در نتیجه درک کیفیت بالاتری از تصویر است.

  • DLP

DLP مخفف Digital Light Processing است. دو نوع وجود دارد: تک تراشه و سه تراشه. DLP تک تراشه ای رایج ترین است و از ترکیب چرخ رنگ و آینه های کوچک برای تولید تصویر استفاده می کند. مزیت تاریخی آن نسبت به LCD این است که می تواند رنگ و کنتراست بهتری تولید کند، زیرا در تئوری می توان چرخ را برای بازتولید هر مقدار رنگ یا مقدار رنگی که می خواهد رنگ کرد. علاوه بر این، به لطف پیشرفت در طراحی میکرو آینه، فضای کمتری بین پیکسل ها وجود دارد.. نقطه ضعف DLP در مقایسه با LCD، حالتی است که به عنوان “اثر رنگین کمان” شناخته می شود. با این حال، پروژکتورهای DLP اخیر چرخه رنگ را خیلی سریع می چرخانند، که درک اثر رنگین کمان غیرممکن است.

DLP سه تراشه ای نادر است، و از چرخه رنگ صرف نظر می کند و به نفع سه آرایه میکرو آینه، یکی برای هر رنگ اصلی است. از برخی جهات، DLP سه تراشه ای بهترین در هر دو جهان است: حذف جلوه رنگین کمان در حالی که فاصله پیکسل ها معقول است. با این حال، این فناوری به طور کلی به عنوان هزینه بسیار بالا در نظر گرفته می شود و اغلب استفاده نمی شود.

  • ترکیب لبه (Edge Blending)

ترکیب لبه به تصاویر دو یا چند پروژکتور اجازه می دهد تا به طور یکپارچه ادغام شوند تا یک تصویر واحد و بزرگتر تولید کنند. تلفیق لبه ها معادل تصویر دیوار است و می تواند برای برنامه های خلاقانه مفید باشد و امکان ایجاد نسبت های غیر استاندارد را فراهم کند. Edge blending ممکن است یک ویژگی داخلی باشد یا ممکن است از یک پردازنده ویدیویی شخص ثالث استفاده شود. در هر صورت، پروژکتورها باید از یک مدل باشند و باید به دقت کالیبره شوند تا اطمینان حاصل شود که تصاویر مطابقت دارند.

  • تصحیح کیستون

تصحیح کیستون یک فرآیند دیجیتالی است که اثر کیستون یا حالت ذوزنقه ای را تا درصد مشخصی خنثی می کند. اکثر پروژکتورها فقط تصحیح کیستون عمودی دارند، اما بیشتر ویدیو پروژکتور های نسل جدید، تصحیح کیستون افقی و عمودی دارند. «اثر کیستون» (keystoning) باعث می‌شود که وقتی پروژکتور خیلی پایین است، تصویر نمایش داده شده در بالا بازتر به نظر می‌رسد، یا وقتی پروژکتور به صورت افقی خارج از مرکز است، در یک طرف عریض‌تر به نظر می‌رسد. تصحیح کیستون عمودی زمانی که پروژکتور خیلی پایین یا زیاد است، کیستونینگ یا حالت ذوزنقه ای تصوریر را برطرف می کند، اما نیاز به مرکز افقی دارد. اگر پروژکتور به صورت افقی خارج از مرکز باشد، تصحیح افقی جبران می کند. برخی از پروژکتورها نیاز به تنظیم دستی دارند و برخی اصلاحات لازم را به صورت خودکار محاسبه می کنند.

اشکال تصحیح کیستون این است که چون یک افکت دیجیتالی است، هرچه تصحیح بیشتری اعمال شود، وضوح بیشتری کاهش می یابد، کمی شبیه زوم دیجیتال در دوربین فیلمبرداری. برای جلوگیری از افت کیفیت، باید از تغییر لنز استفاده شود.

  • لامپ LED پروژکتور

LED (دایود ساطع کننده نور) کم مصرف ترین وسیله برای روشنایی پروژکتور است. مانند هر مدار دیگری، آنها ممکن است از کار بیفتند، اما طول عمر آنها در حدود 20000 ساعت است، در حالی که برای یک لامپ متال هالید معمولی کمتر از 5000 ساعت است. در حال حاضر، LED ها با دو محدودیت اصلی برای پذیرش گسترده تر در پروژکتورها مواجه هستند: روشنایی کمتر و CRI (شاخص نمایش رنگ) کمتر در مقایسه با همتایان متال هالید. تعداد بسیار کمی از پروژکتورهای چند رسانه ای وجود دارند که از فناوری ترکیبی استفاده می کنند که LED را با لیزر سبز ترکیب می کند.

  • LCD

سه ال سی دی (اغلب به نام “3LCD”) رایج ترین سیستم نمایش تصویر مورد استفاده در ویدیو پروژکتورهای چند رسانه ای است. به صورت ساده می توان اینگونه شرح داد که تراشه سه LCD از یک تقسیم‌کننده پرتو (منشور) برای شکستن نور به قسمت‌های اصلی RGB خود استفاده می‌کند و هر رنگ را از طریق یک پانل کریستال مایع تک رنگ اختصاصی می‌فرستد. در مقایسه با DLP، LCDها تمایلی به تولید مصنوعات حرکتی محسوس ندارند زیرا آنها تصویر را خط به خط مانند تلویزیون یا مانیتور کامپیوتر ارائه می دهند و هیچ قسمت متحرکی در سیستم تصویربرداری وجود ندارد.

هنگام خرید ویدیو پروژکتور تجاری به چه نکاتی توجه کنیم

  • کنترل ولتاژ پایین (LVC)

LVC (Low Voltage Control) یک خروجی است که در بسیاری از پروژکتورها یافت می شود که به پروژکتور اجازه می دهد تا یکی دیگر از اجزای نصب A/V را فعال کند. به عنوان مثال، اتصال یک پروژکتور به یک صفحه نمایش موتوری که دارای پشتیبانی LVC است، به پروژکتور اجازه می دهد تا به طور خودکار صفحه را فعال کند تا در هنگام روشن شدن پروژکتور پایین بیاید و در هنگام خاموش شدن آن را بالا ببرد. خروجی LVC ممکن است مستقیماً به صفحه نمایش متصل شود یا ممکن است به یک سیستم اتوماسیون متصل شود که به نوبه خود صفحه را کنترل می کند و احتمالاً اقدامات دیگری مانند کم کردن نورهای اتاق کنرانس را انجام می دهد.

  • تغییر لنز (Lens Shift)

پروژکتورهای با تغییر لنز دارای یک رابط لنز-پرژکتور متحرک هستند که اجازه می دهد زاویه لنز نسبت به صفحه تصویر کمی تغییر کند و تصویر یه صورت مستطیل کامل تنظیم شود. مانند تصحیح کیستون، تغییر لنز را می توان برای تصحیح کیستونینگ و گوشه های تصویر استفاده کرد، اما برخلاف اولی، منجر به کاهش وضوح نمی شود. به‌علاوه، می‌توان از آن برای تغییر موقعیت تصویر برای کمک به نصب ویدئو پروژکتور یا کمک به تراز کردن دو یا چند تصویر هنگام ترکیب لبه ها استفاده کرد. تغییر لنز در برخی از پروژکتورها باید به صورت دستی تنظیم شود و در برخی از مدل‌ها به صورت موتوری قابل کنترل از راه دور است. پروژکتورهای بزرگ با لنزهای قابل تعویض معمولاً دارای تعویض موتور هستند.

  • اثر رنگین کمانی (Rainbow Effect)

اثر رنگین کمانی حالتی است که در بسیاری از پروژکتورهای تک تراشه مبتنی بر DLP مشاهده می شود و اساساً به دلیل پخش رنگ های مختلف در زمان های مختلف توسط چرخ رنگ ایجاد می شود. هنگامی که چشمان خود را روی تصویر حرکت می دهید، این اثر به عنوان یک دنباله رنگین کمانی در گوشه دید محیطی شما درک می شود. همانطور که فناوری DLP به بلوغ رسیده است، حرکت سریع‌تر چرخ ها‌، این اثر را به میزان قابل توجهی کاهش داده ‌است تا جایی که امروزه مردم به سختی متوجه آن می‌شوند.

  • نسبت پرتاب (Throw Ratio)

نسبت پرتاب رابطه بین عرض صفحه و فاصله بین پروژکتور و صفحه نمایش را توصیف می کند که عدد اول نشان دهنده فاصله پرتاب و عدد دوم عرض صفحه است. استایل “فاصله پرتاب: عرض صفحه” است، به عنوان مثال: “1.3:1”. بنابراین، برای مثال، یک لنز با نسبت پرتاب 1:1 تصویری به عرض 4 فوت در فاصله 4 فوتی از صفحه نمایش ایجاد می کند. یک لنز “پرتاب کوتاه” (یا زاویه باز) با نسبت پرتاب 0.5:1 تصویری به عرض 4 فوت در فاصله 2 فوتی از صفحه نمایش ایجاد می کند. و در نهایت، یک لنز پرتاب بلند (یا تله فوتو) با نسبت پرتاب 3:1 تصویری به عرض 4 فوت در فاصله 12 فوت از صفحه نمایش ایجاد می کند. پروژکتورهای دارای لنزهای زوم نسبت پرتاب را به عنوان یک محدوده مشخص می کنند، به عنوان مثال، “1.3:1 تا 1.7:1”. مگر اینکه غیر از این ذکر شده باشد، نسبت پرتاب بر اساس نسبت صفحه اصلی پروژکتور است.

پروژکتورهای چند رسانه ای و سینمای خانگی عموماً دارای نسبت پرتاب 0.3:1 یا بیشتر در وسیع ترین حالت و 3:1 یا کمتر در تله فوتو هستند. پروژکتورهای با نسبت پرتاب فوق کوتاه دارای نسبت 0.5:1 یا کمتر خواهند بود. پروژکتورهای با لنز قابل تعویض مجموعه ای از لنزها را ارائه می دهند که نسبت پوشش آن از 0.8:1 تا 10:1 یا بیشتر است. در برخی موارد، لنزهای افزودنی را می توان برای افزایش یا کاهش نسبت پرتاب لنز خریداری کرد. همانند لنزهای مبدل برای دوربین های فیلمبرداری، اعوجاج و سایر اشکال کاهش کیفیت تصویر ممکن است منجر شود.

مقاله مرتبط: بهترین ویدیو پروژکتورهای بلند پرتاب در سال 2023

موارد قابل توجه خرید ویدئو پروژکتور تجاری

همگام با افزایش تنوع در انواع کسب و کار مدرن، تعداد زیادی از طراحی و نوآوری های کاربردی در پروژکتورهای تجاری به وجود آمده است. با در نظر گرفتن همه چیز، ابتدا اندازه اتاق و شرایط محیط را بررسی کنید. در مرحله دوم، الزامات نصب را بررسی کنید. در نهایت، پروژکتوری را انتخاب کنید که نیازهای تجاری و کسب و کار شما را برآورده کند. سه مرحله ساده می تواند به دفاتر محلی، صاحبان مشاغل کوچک و حتی شرکت های بزرگ کمک کند تا پروژکتور مناسب را برای ایجاد فرصت های تجاری بزرگ تر پیدا کنند.

مرحله اول: ویدیو پروژکتور تجاری خود را بر اساس اندازه اتاق کنفرانس و روشنایی تصویر انتخاب کنید.

یک نکته مهم در انتخاب ویدئو پروژکتور برای فضای تجاری، میزان روشنایی پروژکتور است. برای اتاق های کنفرانس کوچک معمولی با حدود 10 نفر، ما یک ویدئو پروژکتور با روشنایی 1000 تا 3499 لومن را توصیه می کنیم تا صرفه جویی در مصرف انرژی و وضوح تصویر را متعادل کند. برای اتاق‌های جلسه متوسط برای حدود 20 شرکت‌کننده، پروژکتور باید 3500 تا 5000 لومن تولید کند تا افراد بیشتری را در خود جای دهد و ابعاد نمایش بزرگ‌تری داشته باشد. یک پروژکتور فوق روشن با بیش از 5000 لومن در اتاق های کنفرانس بزرگتر برای بیش از 40 شرکت کننده ایده آل است تا روشنایی و وضوح تصویر را افزایش دهد. علاوه بر این، برای فضاهایی با نور مستقیم، توصیه می‌کنیم میزان روشنایی مورد نیاز را به میزان 1000 لومن افزایش دهید تا نیازهای ارائه تجاری با چراغ‌های روشن را پشتیبانی کند.

ویدیو پروژکتور تجاری خود را بر اساس اندازه اتاق کنفرانس و روشنایی تصویر انتخاب کنید.

مرحله دوم: ویدئو پروژکتور تجاری را بر اساس نیازهای نصب انتخاب کنید

در تجارت، ممکن است لازم باشد یک ویدئو پروژکتور به اتاق های کنفرانس مختلف منتقل شود یا حتی به جلسات در شرکت ها و قضاهای اداری دیگر حمل شود. انتخاب ویدئو پروژکتور تجاری مناسب با توجه به نیازهای خاص کسب و کار بسیار مهم است. در اتاق‌های کنفرانس که می‌توان پروژکتور را مستقیماً در مقابل صفحه قرار داد، یک پروژکتور با تصحیح عمودی کیستون، تراز بهینه تصویر را تسهیل می‌کند. اگر محدودیت‌های فضایی یک اتاق جلسه کوچک، قرار دادن پروژکتور در جلوی صفحه را دشوار می‌کند، یک مدل پروژکتور با قابلیت تصحیح کیستون افقی و عمودی و قابلیت نمایش جانبی می‌تواند نسبت تصویر صحیح را از سمت چپ یا راست تضمین کند.

ویدئو پروژکتور تجاری را بر اساس نیازهای نصب انتخاب کنید

مرحله سوم: ویدئو پروژکتوری را انتخاب کنید تا نیازهای تجاری را برآورده کند.

امروزه، طیف گسترده ای از ویدئو پروژکتورها برای پاسخگویی به نیازهای متنوع کسب و کارهای مدرن در دسترس هستند. با در نظر گرفتن نیاز جلسات کاری مختلف، مدل های اتصال سیمی می توانند اکثر انتظارات از پروژکتور مورد استفاده در یک فضای واحد را برآورده کنند. اگر نوع ارائه شما به گونه ای است که ویدئو پروژکتور اغلب برای نمایش تصاویر به دستگاه های هوشمند متصل می شود، به دنبال قابلیت اتصال بی سیم باشید. برای مشاغل بزرگ با پروژکتورهای اختصاصی در اتاق های کنفرانس متعدد، مدل های پروژکتور تجاری با اتصال LAN و قابلیت های مدیریت از راه دور می توانند مدیریت کارآمد چندین پروژکتور را تسهیل کنند.

ویدئو پروژکتوری را انتخاب کنید تا نیازهای تجاری را برآورده کند.

جمع بندی

دفاتر کاری، شرکت های کوچک و فضاهای کنفرانس شرکتی همگی باید نیازهای مشتری را برای ارائه اطلاعات محصول و برنامه های بازاریابی برآورده کنند. یک پروژکتور تجاری با عملکرد و ویژگی هایی که نیازهای استفاده را برآورده می کند، می تواند بهره وری را افزایش داده و فرصت های بیشتری ایجاد کند. پروژکتورهای تجاری می بایست هم مشخصات سخت افزاری و هم عملکرد هوشمندی را ارائه دهند که برای انواع برنامه های ارائه، آمادگی کامل را داشته باشند تا بهترین شریک برای پیشرفت و ارتقای تجارت شما شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *